Moderní montovaný modulární dům

Prefabrikované domy: 6 výhod a nevýhod moderních modulárních domů

S tolika stavebními možnostmi dnes je těžké vybrat, který je pro vás a vaši rodinu ten pravý. Prefabrikované domy a různé verze těchto domů dělají na trhu s bydlením značný pokrok.

Prefabrikovaná budova je dům, který je postaven mimo budovu – ať už se jedná o moduly, které budou popsány níže, panely nebo mobilní domy. Při výzkumu svého budoucího domu jste pravděpodobně slyšeli o modulárních domech – ale co to vlastně je?

Modulární domy jsou postaveny mimo lokalitu z místa, kde bude stát váš budoucí domov. Často jsou inzerovány jako moderní, energeticky účinné a šetřící náklady, protože jsou zabudovány již za několik měsíců ve výrobním prostředí. Váš modulární dům může být vyroben na přání – kompletní s elektrickými povrchovými úpravami, výběrem barev stěn a okny – a dodán a smontován na místě podle vašeho zadání.

Výhody montovaných domů

Modernizace vzhledu s energetickou účinností

Ačkoli jsou modulární domy historicky spojovány s nižší kvalitou, dnes tomu tak již není. Různé společnosti v Severní Americe zatraktivňují modulární domy pomocí geometrických a moderních exteriérových úprav, které se mohou pochlubit otevřeným prostorem a maximalizovat přirozené světlo ve vašem domě.

Také čtete:  Trendy paletový nábytek do každého interiéru

Aby se odlišili od konkurenčního modulárního trhu, stavitelé se snaží maximalizovat energetickou účinnost pomocí řady metod, jako je recyklace materiálů, použití LED osvětlení a instalace solárních panelů. Tím je zajištěno, že ušetříte peníze na účtech za energii do bodu, kdy můžete vyrábět čistou energii, která bude vrácena zpět do energetické sítě.

Zero Waste bydlení

Poté, co byly vytvořeny v továrním nastavení, jsou tyto modulární kusy poté přepraveny na místo a sestaveny pomocí těžkých strojů. Modulární domy neprodukují odpad, protože všechny potřebné materiály pro stavbu dorazí na místo již nainstalované v modulárních kusech. Bylo by to jako dát dohromady dům Lego – kromě toho, že všechny kousky jsou pokoje navržené podle vašich představ a potřeb.

Kromě snadné konstrukce a energetických výhod jsou modulární domy téměř vždy vyráběny na kódování, což vás zbavuje starostí, které s sebou přináší domácí inspekce.

Také čtete:  Alternativní bydlení jako trend dnešní doby

Nevýhody montovaných domů

Omezené možnosti designu

Na druhé straně je známo, že modulární domy mají své vlastní nevýhody. V závislosti na firmě, kde se rozhodnete postavit svůj modulární dům – můžete uvíznout v omezeném množství možností materiálu a možností rozvržení domu. To znamená, že váš dům může mít menší flexibilitu v designu, než jste očekávali.

Snížená hodnota při dalším prodeji

Modulové domy mají také stigma, které je obklopuje: že mají nižší kvalitu, což ztěžuje jejich další prodej. Modulární budovy byly historicky spojovány s méně kvalitními domy, které se pyšní staršími designy.

Dnešní moderní modulární struktura se dnes snaží předělat, jak trh tyto domy vnímá, nicméně stojí za zmínku, že může trvat několik let, než se na modulární domy bude nahlížet jako na rovnocenné, ne-li nadřazené tzv. klasickému bydlení.

Obtížné financování

A konečně, modulární domy je třeba postavit s odpovídajícím finančním plánem, který se bude lišit od hypotečního plánu spojeného s tradičními domy. Banky obecně nejsou obeznámeny s modulárním procesem výstavby domů. Je známo, že banky odepírají některým lidem hypotéku požadovanou na podporu tohoto typu bydlení – a to nemusí jít o nějak závratné částky – a klienti museli hledat různé možnosti, než mohli pokračovat ve výstavbě svého modulárního domu. Ceny montovaných domů se ale klidně mohou pohybovat do milionu nebo i do 500 000Kč.

Také čtete:  Bulharský Tribulus: Přírodní zázrak pro vitalitu a mužské zdraví

Závěrem

Při rozhodování o způsobu výstavby vašeho obydlí na míru je důležité provést důkladný průzkum všech dostupných možností. Se správným designérem a stavitelem nebudete dělat kompromisy ohledně nákladů, designu a pocitu spokojenosti, když nakonec obdržíte klíč od svého hotového domu. S tímto vědomím budete více než vybaveni, abyste si vybrali vlastní konstrukční metodu domů, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *