Alternativní bydlení

Netradiční bydlení je produktem nouze. Přelidněná města, nedostatek pozemků, vysoké nároky na hypoteční úvěry i nedostatečné vlastní finanční zajištění jsou faktory, které vedly ke kreativitě a improvizaci v oblasti bydlení. Alternativní bydlení je vše, co se vymyká klasice – od malých domků statických nebo na kolech, přes stromodomy až třeba k opuštěným budovám.

To, že alternativní bydlení zažije v nejbližší době „boom“ je dnes už známý fakt. Nutí nás k tomu samozřejmě zvyšující se ceny bydlení, a my jsme tak nuceni hledat jiné alternativy, které jsou ještě pořád relativně dostupné. Je to logické. Ale nejen to…

Druhým faktem je náš návrat k přírodě. Měli jsme TO již v sobě delší dobu, nicméně až teď si začínáme uvědomovat to pouto. Pouto s tím být tam venku. V klidu. Mimo civilizaci.

Jsme na začátku doby, kdy chceme vlastnit minimálně chatku. Bydlení v přírodě, kam můžeme občas vyrazit, anebo se rovnou na celá léta přestěhovat.

Proto jste na tomto webu. Sami cítíte, že chcete vyrazit ven.

-> Zajímá vás, jak využívají alternativní bydlení jiní?

Připravujeme pro vás příběhy lidí, kteří takto žijí. Již brzy…

-> Chcete sobě nebo někomu bydlení v přírodě na pár dní pronajmout?

Sbíráme ty nejlepší tipy, které jsme na internetu našli. Bydlení ve stromě, v minidomečku u lesa, v indiánské jurtě, nebo v prosklenné kopuli. Je to jen na vás. Více zde.

-> Chci si napřed něco přečíst…

Alternativním bydlení je bydlení, které je jiné, než ve kterém žije většina populace. Jak moc alternativní bude, to už záleží na komfortu každého z nás. Může jít jen o občasné přístřešky, minidomečky k relaxaci, anebo, pokud se vkusně vyřeší interiér, zateplení přes zimu a vytápění, pak může jít i o bydlení na celá léta. V dnešní době jsou populární kontejnerové bydlení, mobilní domy alias mobilheimy, tiny housy, maringotky, bungalovy, jurty, a mnoho dalších. V každém z těchto bydlení se dá pohodlně žít. Vše je otázka osobních preferencí, šikovnosti stavitele, a peněz. Co se týká peněz, alternativní bydlení bude vždy o něco levnější, než bydlení většiny.

Užijte si to tady:-)

Alternativní bydlení - Bydlení do milionu