CHCETE SI NAPUSTIT BAZÉN? UDĚLEJTE TO DÁL OD PLOTU

Napadlo by vás, že pokud si budete chtít na vašem pozemku napustit malý bazének, tak možná budete potřebovat stavební povolení?

Ale ne, nejsme bulvár, abychom se vás snažili vyděsit...

Plot mezi sousedy

Obecně platí, že pokud váš bazén bude menší než 40 metrů², což je například bazén o rozměru 8×5 metrů a míň, a pokud váš bazén nebudete nalepený v těsné blízkosti vašeho plotu, pak nemusíte řešit vůbec nic – žádné stavební povolení ani nutný územní souhlas nebo souhlas vašeho souseda. Nic.

Také čtete:  Trendy paletový nábytek do každého interiéru

Konkrétně, bazén byste měli umístit 2 metry od vašeho plotu a to nejlépe včetně techniky k němu příslušné.

Ostatně to také říká zákon § 79, odst. (2) říká:

Rozhodnutí o umístění stavby ani územní souhlas nevyžadují bazén do 40 m2 zastavěné plochy na zastavěném stavebním pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci v zastavěném území nebo v zastavitelné ploše umístěný v odstupové vzdálenosti nejméně 2 m od hranice pozemku, a jeho související technické zařízení.

Pokud tak neučiníte, a váš bazén musí být přeci jen nalepený k okraji vašeho pozemku, musíte si to vyřešit s vaším sousedem a to:

Také čtete:  Hliník: Skvostný společník pro vaše alternativní bydlení

„Souhlas vašeho souseda se stavbou bazénu by měl být vyznačen na situačním výkresu, na němž jsou viditelná parcelní čísla dotčených pozemků a na němž je vyznačen stavební záměr. Tento výkres by měl být doplněn o identifikační údaje stavebníka a dotčené osoby, o specifikaci stavebního záměru. Chybět by neměl ani datum a podpis.“ msn.com

Jste na magazínu o alternativním – levnějším bydlení, takže předpokládáme, že se váš bazén opravdu vejde do velikosti viz výše.

Pokud přeci jen ne, a místo bazénku chcete mít na pozemku „moře“, měli byste pro jeho výstavbu získat územní souhlas, a další doklady. Nicméně, pro další informace je nejlepší obrátit se na příslušný stavební úřad.

Také čtete:  Nejlevnější způsoby bydlení (nízkonákladové alternativy bydlení)

TIP: Podívejte se také na územní plán obce. Kolik procent plochy na vašem pozemku můžete vůbec zastavět?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *