Levné bungalovy

Bungalov za milion

Přízemní stavba, která znamená pohodlí, ale současně se vyznačuje nízkými náklady. O tom, že existují patrové rodinné domy, ale také bungalovy, ví snad už každý, kdo se někdy zajímal o možnosti spojené s bydlením v 21. století. Že je cenovka, která nepřesahuje milion, za klasické RD příliš nízká? V dnešní době rozhodně ne, přitom si můžete nechat vše postavit na klíč a nestarat se o detaily. Je však třeba dodat, že podlahová plocha takového domu bude spíš připomínat městský byt. Jsou tu tedy nejen výhody, ale i nevýhody, pojďme se na ně podívat trochu podrobněji.

Bez velkých základů a přitom pohodlně, to je bungalov

Bungalovy do milionu

Žádné schodiště nemusíte řešit, přízemní domky jsou ideální pro seniory, ale pochopitelně i rodiny s dětmi. Bungalov za milion nabídne obvykle základní vybavení a třeba jen jednoduchou kuchyňskou linku, na stranu druhou můžete souznít s přírodou a nekupovat si bydlení, často ještě nákladnější, které by bylo v klasickém panelovém domě. Stačí pak už jen na pozemku napojit na přípojky, o nic víc nejde – izolace je připravená, vnitřní rozvody jsou hotové, elektroinstalace také. Bungalov rozhodně neznamená nepohodlí v moderním slova smyslu.

Také čtete:  Dvougenerační bungalovy

Nízký rozpočet? Nenechejte se zmást, protože bungalov bude mít i tak všechny náležitosti, které má klasický rodinný domek, pro někoho může být problémem podlahová plocha. V této cenové kategorii nepřekročí většinou padesát metrů čtverečních. Je to akorát pro mladý pár, který ještě neplánuje přírůstek do rodiny? Jde o dům na klíč, takže nemusíte být domácím kutilem, v dnešní době si lze objednat vše od A do Z a vlastně jen převzít klíče od svého nového bydlení, až bude konečně vše dokončeno.

A doba realizace? Obvykle se pohybuje v řádu týdnů až měsíců, záleží na celé řadě okolností.

Také čtete:  Anglické domy

Co na to stavební zákon?

Stavební zákon říká, že není třeba stavebního povolení ani ohlašování v těchto případech: Stavba je o velikosti do 25m2, do výšky 5 m a to pouze s jedním patrem, a zároveň se vyskytuje na pozemku RD. Bungalov však po novému nemůže mít ani hygienické zařízení, a to ani vytápění.

Dále pak musí splňovat odstupovou vzdálenost od hranice pozemku a to v délce 2 metry. Pozemek musí mít vhodné podmínky pro stavbu, čili by zde mělo být řešení pro vsakování dešťové vody a to o velikosti alespoň 50% velikosti pozemku. Nejlepší bude, pokud se do stavebního zákonu podíváte také, ať máte aktuální informace.

Také čtete:  Malé bungalovy jsou moderní alternativou bydlení

Pokud v bungalovu chcete bydlet, bez povolení anebo ohlášení se to neobejde, viz. § 105, odst. 1 zákona č. 183/2006 Sb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *