Barevné trendy v roce 2022

Designéři předpovídají trendy v bydlení v roce 2022

Barevné i materiálové trendy provázejí i naše bydlení. Ať chcete nebo ne, interiér bytu nebo domu odráží vždy aktuální situaci a náladu jedince i celé společnosti. Designéři, bytoví architekti i výrobci barev každoročně předpovídají směr, kterým se budou ubírat barevné tóny i zařizovací předměty našich domácností. Čerpají z tendencí popkultury, módy, vývoje moderních technologií a vývoje designu po celém světě a barevné kombinace nacházejí především v přírodě.

Všichni se shodují se na tom, že nastupující rok 2022 by měl do našich domovů přinést harmonii, uklidnění, kreativitu i život. Nezáleží na tom, jestli je vaše bydlení luxusní za několik miliónů nebo minimalistické, malé a funkční podle vašich finančních možností. Záleží na tom, jestli se ve vašem domově cítíte dobře a bezpečně.

Barevné trendy pro rok 2022

Vybrané barvy roku 2022 budou podle odborníků přinášet do domovů a kanceláří optimismus, stabilitu, rovnováhu, klid, ale zároveň budou podněcovat a vybízet k tvůrčí činnosti a k životu. Jednou z takových barev je živá modrozelená (Satin Rolling Surf od firmy Krylon), ve které se odráží pohoda, všímavost, ale i odvaha. Tato barva oživí interiér, ale hodí se také do exteriéru.

Také čtete:  Napadlo by vás bydlet v bunkru? Stát je nabízí v aukci

Radostný a teplý odstín modrofialové, který firma Pantone pojmenovala jako Veri Peri, vzbudí touhou být kreativní a přinese do domovů dynamičnost a nápaditost. Kombinací se svěžími zelenými přírodními tóny můžete oživit obývací prostor, dětské pokoje budou veselejší v kombinaci se žlutou. Rozhodně by tato modrofialová barva měla do interiéru přinést naději.

Obecně se designéři shodli na barvách, které vycházejí z přírody a vnesou do obydlí útulný a organický pocit. Takovým akcentem je třeba eukalyptová zelená (barva Laurel Leaf z kolekce Better Homes & Gardens). Lehce šedozelený nebo zaprášený odstín můžete zvolit například do jídelny, ale živé akcenty se budou velmi dobře vyjímat například na dekoracích v ložnici. Barva je svěží a opět dodává interiéru optimismus.

Také čtete:  Venkovní kuchyně - výhody a nevýhody

Interiér pod drobnohledem designérů

Celosvětová pandemie se promítla také do oblasti designu. Interiér tak odráží potřebu mít bezpečné místo, ve kterém se lidé budou cítit bezpečně a emocionálně dobře. Designéři proto zaměřují svoji pozornost na to, aby prostor měl schopnost dodávat sílu, energii a vitalitu, teplo, pohodlí, lehkost a vzdušnost. Vyjmenované prvky je třeba však také skloubit s praxí a realitou všedních dnů, kdy stále hodně firem dává přednost práci z domova. Co je tedy hlavním trendem v bydlení v roce 2022?

Odpověď není složitá. Jedná se především o spojení s přírodou, které do domova přinášejí především vhodně zvolené barvy, ale také zařizovací předměty v různých tvarech. Přírodní materiály uklidňují, ale zároveň interiér oživují. Dřevěný nábytek, který nemá ostré hrany, působí bezpečně a přátelsky, i když je vlastně tak trochu retro. A to je přesně ono. Lidé podvědomě vyhledávají bezpečí v dobách dětství, což se projevuje i v jejich interiéru.

Také čtete:  Top 5 levných a ekologických druhů bydlení

Trendy tak jsou ručně vyráběné předměty, keramika, retro motivy v exteriéru i interiéru, udržitelný materiál jako je třeba korek. Obecně bude prostor směřovat především k čistotě, jinými slovy otevřené police, které působí neuspořádaně a vnáší do interiéru chaos, ustoupí čistým uzavřeným liniím, které budou navozovat pocit klidu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *