Barevné trendy v roce 2022

Designéři předpovídají trendy v bydlení v roce 2022

Barevné i materiálové trendy provázejí i naše bydlení. Ať chcete nebo ne, interiér bytu nebo domu odráží vždy aktuální situaci a náladu jedince i celé společnosti. Designéři, bytoví architekti i výrobci barev každoročně předpovídají směr, kterým se budou ubírat barevné tóny i zařizovací předměty našich domácností. Čerpají z tendencí popkultury, módy, vývoje moderních technologií a vývoje designu po celém světě a barevné kombinace nacházejí především v přírodě.

Všichni se shodují se na tom, že nastupující rok 2022 by měl do našich domovů přinést harmonii, uklidnění, kreativitu i život. Nezáleží na tom, jestli je vaše bydlení luxusní za několik miliónů nebo minimalistické, malé a funkční podle vašich finančních možností. Záleží na tom, jestli se ve vašem domově cítíte dobře a bezpečně.

Barevné trendy pro rok 2022

Vybrané barvy roku 2022 budou podle odborníků přinášet do domovů a kanceláří optimismus, stabilitu, rovnováhu, klid, ale zároveň budou podněcovat a vybízet k tvůrčí činnosti a k životu. Jednou z takových barev je živá modrozelená (Satin Rolling Surf od firmy Krylon), ve které se odráží pohoda, všímavost, ale i odvaha. Tato barva oživí interiér, ale hodí se také do exteriéru.

Také čtete:  Koupil jsem si prázdný kontejner k bydlení. Co dál?

Radostný a teplý odstín modrofialové, který firma Pantone pojmenovala jako Veri Peri, vzbudí touhou být kreativní a přinese do domovů dynamičnost a nápaditost. Kombinací se svěžími zelenými přírodními tóny můžete oživit obývací prostor, dětské pokoje budou veselejší v kombinaci se žlutou. Rozhodně by tato modrofialová barva měla do interiéru přinést naději.

Obecně se designéři shodli na barvách, které vycházejí z přírody a vnesou do obydlí útulný a organický pocit. Takovým akcentem je třeba eukalyptová zelená (barva Laurel Leaf z kolekce Better Homes & Gardens). Lehce šedozelený nebo zaprášený odstín můžete zvolit například do jídelny, ale živé akcenty se budou velmi dobře vyjímat například na dekoracích v ložnici. Barva je svěží a opět dodává interiéru optimismus.

Také čtete:  Opuštěné domy na prodej: Kdysi domovy, dnes svědkové minulosti

Interiér pod drobnohledem designérů

Celosvětová pandemie se promítla také do oblasti designu. Interiér tak odráží potřebu mít bezpečné místo, ve kterém se lidé budou cítit bezpečně a emocionálně dobře. Designéři proto zaměřují svoji pozornost na to, aby prostor měl schopnost dodávat sílu, energii a vitalitu, teplo, pohodlí, lehkost a vzdušnost. Vyjmenované prvky je třeba však také skloubit s praxí a realitou všedních dnů, kdy stále hodně firem dává přednost práci z domova. Co je tedy hlavním trendem v bydlení v roce 2022?

Odpověď není složitá. Jedná se především o spojení s přírodou, které do domova přinášejí především vhodně zvolené barvy, ale také zařizovací předměty v různých tvarech. Přírodní materiály uklidňují, ale zároveň interiér oživují. Dřevěný nábytek, který nemá ostré hrany, působí bezpečně a přátelsky, i když je vlastně tak trochu retro. A to je přesně ono. Lidé podvědomě vyhledávají bezpečí v dobách dětství, což se projevuje i v jejich interiéru.

Také čtete:  Bydlení v Přírodě: Návrat k Harmonii s Okolním Světem

Trendy tak jsou ručně vyráběné předměty, keramika, retro motivy v exteriéru i interiéru, udržitelný materiál jako je třeba korek. Obecně bude prostor směřovat především k čistotě, jinými slovy otevřené police, které působí neuspořádaně a vnáší do interiéru chaos, ustoupí čistým uzavřeným liniím, které budou navozovat pocit klidu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *