Free domek

Freedomky: Ideál pro mladé páry

Freedomky jsou ideálním řešením jak pro jednotlivce, tak pro mladé páry. Startovací bydlení nebo naopak venkovské letní sídlo. Freedomky jsou něčím, o čem napovídá už jejich název, mohou posloužit mnoha a mnoha různým účelům, limitem je zde totiž pouze a jedině vaše fantazie. Vysoká variabilita, uspořádání podle všech představ, desítky různých modelů, co si už upravíte k obrazu svému. Neplaťte tedy nájem v paneláku a žijte v souladu s přírodou, vždyť to nemusí být tak těžké.

Různé velikosti freedomků pro všechny generace

Podle různých velikostí oblečení se mohou rozdělovat freedomky, začínáme na S, která je svou povahou rozhodně vhodná spíš pro jednotlivce a dostat se můžeme až třeba k L, kde je dostatek místa i pro mladou rodinu.

Free domy
Free domky. Bydlení pro jednotlivce, tak pro mladé páry

K mání je třeba také dvojdomek, pokud chcete bydlet s rodiči nebo připravit svým dětem startovací bydlení. Nebo byste chtěli malou dílnu, kůlnu na nářadí? Možností je dost, jen si vybrat tu svou!

Zadost je učiněno hlavně ekologii, takže moderně žijící domácnost bude podobný model určitě ráda zvažovat právě i z tohoto důvodu. Modulový dům s naprosto čistým stylem, jenž nabídne i veškerý moderní komfort bydlení, na jaký jsme zvyklí z jiných staveb. Freedomek přijede až k vám, ať už budete kdekoliv – a v případě potřeby lze i přesunout, takže není nikde psáno, že jeho umístěním do konkrétní lokality padá možnost jakékoliv migrace. Může to být náročný proces, to ano, ale rozhodně není nijak mimo realitu.

Také čtete:  Přefabrikované domy: Modulární, levné domky z Aliexpressu

Levný provoz tu hraje první ligu

Že nechcete platit složenky za to či ono, mít výdaje pod kontrolou a nehradit nájem, fondy oprav a podobné věci? Potom je právě freedomek ideální alternativa, když si jej postavíte hodně důmyslně, nebudete platit zbytečně velké položky například ani za energie. A dodejme, že elektřina je někdy hodně drahá záležitost, že?

Jaká je životnost takovéto stavby?

Freedomky jsou ideálem pro ty, kteří chtějí předat hotovou stavbu jednom svým dětem a zařídit tak navždy všechny starosti s jejich bydlením. Vydrží totiž i tři celé generace, a to se bavíme o minimální lhůtě životnosti, rozhodně nejde o chatrnou konstrukci, co byste museli dlouhodobě opečovávat a stála vás jednu výplatu v rodině.

Připraven navíc bude už v řádu pár týdnů, podobně jako u modulových domů, mobilheimů nebo jiných moderních staveb včetně těch z lodních kontejnerů, nebudete dlouho čekat a kousat si nehty nad tím, že přípravy pokračují až podezřele pomalým tempem.

Domek pro celoroční bydlení, mimořádně nízké náklady, propojenost s přírodou. Snad ani není, co více ještě dodat!

Levné a současně ekologické bydlení, to je freedomek

Free bydlení – Free domky

Kolik stojí takový vybavený freedomek? Milion až dva, pokud chcete opravdu bydlení se vším všudy v duchu městského komfortu. Kdo se uskromní, pořídí samozřejmě levněji a kdo bude chtít prostornější bydlení, může se dostat i na miliony tři.

Také čtete:  Rozdíly mezi modulárním a mobilním domem

Jde ovšem o celoživotní bydlení a vyplatí se za něj trochu připlatit, nebo snad ne? Roční náklady na energie ale mohou být třeba na dvaceti tisících korunách, což znamená vydatnou úsporu do budoucna – zvláště pokud počítáme, že teplo z tepláren, plyn a elektřina, ale i brikety nebo jiná paliva budou stále a jen dražší a dražší.

Levnější než městská garsonka, zvláště pokud mluvíme o Brně či Praze. Na inženýrských sítích navíc může být freedomek v podstatě nezávislý, většinou však není vhodný pro početnější rodinu, dva nebo tři obyvatelé jsou maximem. Nikde ale není psáno, že nemůžete svou stavbu ještě o něco rozšířit.

Třeba šestičlenná rodina už ale nebude mít podle všeho dostatek místa a je tedy vhodné uvažovat o jiných alternativách. Čtyři obyvatelé jsou na dnešní poměry maximum možného.

Freedomky stavební povolení

Stavební povolení, řemeslníci, kolaudace. Že je právě tohle zlý sen?

Ale vůbec ne, nechejte si svůj freedomek postavit tzv. „na klíč“ a máte v podstatě téměř po starostech. Vybudujte si nezávislost aneb solární ohřev vody a čistička odpadních vod je dobrým krokem k tomu, abyste byli jako rodina maximálně soběstační.

Také čtete:  Netradiční ubytování: spánek v letadle, jurtě nebo domečku na stromě

Skelet ze smrkového (či jiného) dřeva, jenž je nosným systémem těchto domků, vydrží mnohé. Pokud tedy budete mít vlastní pozemek, byla by škoda nezvažovat podobný styl, zvláště pokud jsou zde možnosti, díky kterým si ho můžete maximálně přizpůsobit k obrazu svému.

Nediskutujte s řemeslníky nad podobou klasického RD a vybudujte si freedomek v duchu dnešních trendů! Získejte svobodu, v maximální možné míře, jak to jen dnes jde!

Na rozdíl od mobilheimů není vhodné jej příliš často stěhovat – doba životnosti je sice sedmdesát a více let, ale za tuto dobu by se neměl často přemisťovat i když je migrace samozřejmě možná a někdy i dokonce nezbytná. Mobilheim snese mnohem víc stěhování, freedomek by ale neměl takříkajíc putovat všude po Evropě.

Přečtěte si také článek o mobilních domech alias mobilheimech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *