moderní venkovský styl

I venkovský styl nabízí moderní způsob bydlení

Možná si nyní říkáte, jak může venkovský styl zapadat do moderního způsobu života. Tento způsob bydlení se sice zakládá na tradicích, ale zároveň využívá nadčasové vzory a kvalitní druhy materiálů. Současně znamená návrat k přírodě a funkčnosti. To vše podpoří právě moderní bydlení

Jak vykouzlit interiér ve venkovském stylu?

Vzhledem k tomu, že venkovský styl upřednostňuje propojení s přírodou a inspiraci čerpá právě v přírodních motivech, měli bychom se soustředit na materiály přírodního charakteru.

Mezi takové patří dřevo a kámen, z textilií pak bavlna nebo len. Přírodní materiály navozují pocit pohodlí, útulnosti a tepla a jsou přirozené, díky tomu tak působí i celý styl interiéru.

Také čtete:  Trendy paletový nábytek do každého interiéru

Nejdůležitější roli hraje nábytek, pro jehož výrobu se využívá dřevo, ideálně masiv. Pokud chceme opravdu dosáhnout pravého venkovského stylu, rozhodně si můžeme pořídit i nějaké starší kousky.

Postačí, když se porozhlédneme po půdách nebo bazarech. A že bude mít starodávný nábytek patinu? O to lépe, alespoň bude dokonale autentický.

Ze dřeva však nemusí být pouze nábytek, ale třeba i část obkladů na stěnu. Ideální volbou je také dřevěná podlaha. Dřevěné obklady dokonale doplní obklady z kamene. Pokud to lze, můžeme do
interiéru zabudovat také krb nebo krbová kamna

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *