Jde bydlet do milionu?

Jak postavit bydlení do milionu? a jde to vůbec?

Při dnešních cenách už jen málokde najdeme garsonku za milion korun. A to nemluvím o klasickém bytě 2kk a výše. Takže, otázka zní, dá se opravdu bydlet s takto, dnes již, „nízkým“ rozpočtem?

Stavba svépomocí

Pokud máte to štěstí a máte v rodině někoho, kdo by byl schopný postavit dům, nebo alespoň provést pořádnou rekonstrukci nějakého obytného prostoru, tato možnost vám finančně uleví nejvíce a do toho milionu se pak dá celkem klidně vlézt. Pokud si takto chcete postavit dům, můžete rozvěž využít možnosti výběru levnějšího materiálu, než materiál, který by vám s přirážkou dovezla firma.

Také čtete:  CHCETE SI NAPUSTIT BAZÉN? UDĚLEJTE TO DÁL OD PLOTU

Touto cestou lze postavit i standardní zděný dům o klasickém půdorysu obdélníků či čtverce, nejlevnější alternativu na trhu stále ovšem představuje dřevostavba. Využijete-li materiály přírodní jako například slámu, znamená to pro vás další uspořené peníze.

Pokud zrovna nikoho takového neznáte, zkuste se účastnit stavby alespoň z poloviny. Lidé ve většině případů zaplatí firmě práci za hrubou stavbu a na zbytek už jdou vlastními silami.

Jak velký dům si za milion postavím?

Obecně se uvádí, a měli byste počítat s maximální rozlohou 60m2. Tahle velikost lidem stačí. To navíc je už otázka komfortu. Dům s rozlohou 100m2 do milionu už určitě stejně nepostavíte.

„Pokud však k milionu přičtete ještě alespoň 500 000 Kč, můžete na něj pomýšlet. Nebo můžete uvažovat i o stavbě tzv. pasivního domu.“

Dům za milion pořídíte ale i na klíč. Např. montovanou dřevostavbu s rozlohou okolo 40m2. Nicméně, je třeba se dívat, jestli nabízená cena je finální a nebude se k ní už nic připočítávat.

Také čtete:  Nejlevnější způsoby bydlení (nízkonákladové alternativy bydlení)

Chcete bydlet opravdu levně?

Nevadí-li vám bydlení alternativní, tak celoroční mobilheimy (lidově mobilní dům) se pohybují v relacích hluboce pod milionovou hranicí, pořídíte je i za 500 000 Kč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *