Montované domy do 500 000

Klady a zápory montovaných domů

Na stole jsou v zásadě dvě různé možnosti, pokud uvažujete o výzvě postavit si vlastní dům. Zaprvé, budování od základu jako dům „postavený na míru“ a zadruhé objednávání montovaného nebo modulárního domu, který bude smontován na místě.

Rozhodnutí pro panelové domy má výhody i nevýhody. Znalost těchto kladů a záporů může potenciálním majitelům domů pomoci rozhodnout, co bude nejlépe odpovídat jejich rozpočtu, okolnostem a dlouhodobé životnosti domu. Níže se podíváme na několik výhod a nevýhod montovaných domů.

Výhoda č. 1: Cenová dostupnost


Dům postavený na místě, známý také jako dům postavený na klíč, je obvykle asi dvakrát dražší než montované domy. Stavbou na místě se obvykle plýtvá mnohem více materiálů, které jdou do budovy domu.

Vzhledem k tomu, že pouze ve Spojených státech se ročně vyprodukuje více než 500 milionů tun stavebních a demoličních sutí, hledání způsobů, jak omezit tento odpad, je dobré pro životní prostředí i vaši peněženku.

Kromě toho, že jsou panelové domy levnější z důvodu efektivnějšího využívání materiálů, snižují také náklady, protože na stavbě potřebují méně stavebních dělníků přímo na místě.

Výhoda č. 2: Energetická účinnost

Zadruhé, panelové domy vám mohou ušetřit peníze během let, kdy v nich bydlíte, protože jejich návrhy mají obecně na paměti energetickou účinnost. Protože jednotlivé části panelového domu splňují přísné konstrukční pokyny, jsou švy v těchto domech obvykle vzduchotěsné. Tato standardizovaná vzduchotěsnost pomáhá předcházet únikům a proudění vzduchu, které mohou zvýšit energetické a ekonomické náklady na vytápění a chlazení vašeho domu.

Také čtete:  Výběr vytápění modulového domu

Vzhledem k tomu, že stále více spotřebitelů začíná hledat ekologické a udržitelné vlastnosti domu, navrhují montovaní domácí architekti a dodavatelé několik modelů domů, které zahrnují vše od solárních panelů přes větrné turbíny až po systémy zachycování dešťové vody

Výhoda č. 3: Relativně rychlý stavební proces a žádný odpad

Kusy montovaného domu, ať už jde o modulární panelák nebo panelový panelák, se montují mimo místo. Skutečný čas potřebný k připevnění dílů na místě je tedy podstatně kratší než čas potřebný k vybudování běžného domu postaveného z hůlky. Pokud máte omezenou časovou osu a chcete se do svého nového domu dostat včas, montované domy jsou obvykle nejrychlejším typem výstavby nového domu, který je majitelům domů k dispozici.

Montované domy jsou navíc postaveny v továrně, což znamená, že na místě není žádný materiální odpad. V továrně lze vše, co zbylo z konstrukce jednotlivého domu, znovu použít na jiný vyrobený dům.

Nevýhoda č. 1: Faktory přepravy a montáže

V závislosti na tom, kde žijete, se náklady na přepravu různých částí vašeho budoucího domu mohou stát drahé. Pokud žijete „mimo vyšlapané cesty“, mohou vám dopravní společnosti velmi dobře účtovat poplatek za to, aby se všechny části vašeho domu dostaly na staveniště.

Také čtete:  Modulové domy jako trvalé bydlení

Navíc, pokud jste si nenajali dodavatele se zkušenostmi s montáží konkrétního modelu montovaného domu, který jste si vybrali, vždy riskujete chybnou montáž. To by mohlo vést k selhání kloubů, únikům a dalším problémům. Pokud váš dodavatel nemá po ruce správné vybavení, různé moduly nebo panely montovaného domu také riskují poškození během procesu dodávky a montáže.

Nevýhoda č. 2: Musíte si koupit půdu (to jsme všichni věděli)

Jednou z pěkných věcí na koupi stávajícího domu je to, že kromě okolního dvora kupujete také pozemek, na kterém sedí. To vše je zahrnuto do sjednané ceny nákupu. Mnoho lidí by mohlo strávit dlouhou dobu hledáním nejdostupnějšího modelu montované domácnosti, aby později zjistili, že náklady na pozemky v oblasti, kde chtěli dát svůj domov, zvýší konečnou kupní cenu o dalších milión.

Je nezbytné důkladně prozkoumat cenu pozemků v místě, kde plánujete umístit svůj montovaný dům domů. Rovněž je bezpodmínečně nutné zajistit, aby v daném územním obvodu neexistovala žádná omezení týkající se montování panelového nebo modulárního domu.

Také čtete:  Modelové dřevostavby do milionu

Nevýhoda č. 3: Zapojení nástrojů a další skryté náklady

Při hledání nejlevnějších montovaných domů na webu může být povzbudivé najít kvalitní dům se základní cenou od 500 000 do milionu až dvou. Většina společností, které nabízejí tyto typy domů, však nezahrnuje několik dalších nákladů, které výrazně zvýší konečnou cenu vašeho domu. Již jsme zmínili náklady na samotnou půdu.

Budete však muset také zohlednit náklady na připojení vašeho domu k inženýrským sítím, včetně elektřiny, kanalizace, komunální vody atd.

Pokud si nechcete dělat potíže s tím, že si vše budete dělat sami, je dobré najít si společnost, která tyto „detaily“ zahrnuje do ceny vašeho domu. Ujistěte se také, co přesně je zahrnuto v ceně nabízené modulární domácí společností. Několik společností nabízí „holé“ montované domy, které budete muset sami dokončit. Naproti tomu jiné společnosti nabízejí domovy připravené k nastěhování, tzv. na klíč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *