Bydlení v kontejnerových domech

Kontejnery jsou příležitostí pro design

Vyřazené lodní kontejnery nejsou jen plechové krabice nebo boudy na nářadí. Dnes už se přestavbou kontejnerů na pohodlné bydlení zabývá celkem dost firem. Návrhy bydlení se pak různí podle požadavků a finančních možností zákazníka. Individuální řešení kontejnerového bydlení tak dává prostor pro kreativitu, která se snoubí s funkčním a technickým řešením.

Vnější i vnitřní prostředí domu

Industriální styl a přiznané kovové opláštění je vhodné spíše k rekreačním nebo pracovním účelům. Vždy je totiž lepší zvolit izolaci z obou stran, zamezíte tak tepelným ztrátám ale především znehodnocení konstrukce korozí. Dřevěné obložení vnějšího pláště dokonale splyne s přírodou a dodá vašemu bydlení ráz severských domů. Stavbu z kontejnerů je možné opatřit i klasickou fasádou, dům pak lépe zapadne do okolní výstavby.

Také čtete:  Obytné buňky - Co je tím myšleno?

Firmy, které se zabývají přestavbou kontejnerů na bydlení mají připravené také plány pro typizované vnitřní dispozice domů. Není však problém dokumentaci přizpůsobit vašim potřebám stejně, jako tomu bývá u klasického domu.

Dispozice domu se odvíjí od potřebné obytné plochy i od uspořádání modulů. Stavbu můžete pojmout skromně, pak si vystačíte s dvěma kontejnery, přičemž podlahovou plochu můžete zvětšit mezerou mezi moduly. Více prostoru získáte při použití dalších kontejnerů, které lze umísťovat i do patra, např. Při stavbě ze čtyř kontejnerů se dostanete až na 120m2 podlahové plochy.

Nejdůležitějším prvkem celého interiéru je vždy světlo. Kontejnery umožňují zaměnit plechovou uzavřenou stranu za prosklenou stěnu. Variací je hned několik. Můžete nahradit jednu celou stěnu skleněnými panely od podlahy až ke stropu, dodáte tím domu vzdušnost. Klasické pojetí samozřejmě připouští i tradiční velikosti oken nebo okna francouzská. Dostatek světla do interiéru dostanete samozřejmě také vhodným osvětlením, které si můžete přát de facto kdekoliv v domě. Rozvody elektřiny totiž nemusíte pracně zazdívat, ale potáhnete je v izolaci domu.

Také čtete:  Levné domy do milionu: Dnes máte tu možnost

Interiér domu z kontejnerů tak přizpůsobíte chodu domácnosti a svým potřebám možná lépe než v klasické stavbě. Moderní prvky v kombinaci s dřevem dodají domu útulnost a hřejivý pocit.

Kontejnery jsou i pro zábavu

Vlastní bydlení je primárním požadavkem při používání kontejnerů. A co nějaká zábava? Není problém. Kontejner má celkem ideální rozměry pro rodinný bazén. Získáte tak vodní plochu o minimálně o velikosti 6 × 2,5 metru s hloubkou 2 metry. Neočekávaného efektu docílíte například tím, že jednu stěnu vyměníte za sklo. Takovému bazénu prostě neodoláte.

Potřebujete domek pro příležitostné přespání nebo třeba místnost pro scházení se s přáteli? Takový prostor vám poskytne jeden kontejner.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *