Houseboat

Levné domy do milionu: Dnes máte tu možnost

Ušetřit na nákladech za bydlení, právě toto téma rezonuje napříč společností a je aktuální zejména u mladých ročníků. Miliony na byt v Praze jsou vzdálené, půjčka na bydlení nečeká každého. Co když nesplňujeme bonitu? Potom je namístě hledat nějaká jiná řešení, neboť bydlet se musí a s rukama složenýma v klíně se žádného výsledku nedočkáme. Na co se zaměřit a kam se dívat, když hledáme levné alternativní domy? Co nejnižší cena, ale na druhou stranu – určité standardy bydlení máme snad každý a jít pod tuto mez nejde.

Rekreační objekt si snadno přizpůsobíte

Dříve to byla chata, teď půjde o trvalé bydlení. A ne nouzové, samozřejmě, stačí je jen patřičně přizpůsobit, zateplit i pro zimní období. Samozřejmostí je elektřina, voda, sprchový kout, ale třeba i krb pro chvíle zimní romantiky.

Také čtete:  Kontejnerové domy: Zorientujte se v tomto novém trendu

Nebo si upravíte chalupu po prarodičích k obrazu svému? Řešení se nabízí opravdu dost, takže se stačí jen zamyslet, poradit s partnerem a mít jasno o tom, co chcete a co už nikoliv. Levné alternativní bydlení (kolem milionu, ale i třeba i za pár stovek tisíc), už čekají.

A co využít kontejnerových domů?

Samozřejmě, jde o bydlení v řádu statisíců, které nevyžaduje základy a realizace může být otázkou týdnů. Pokud víte, jak dlouho se staví dům a kolik podkladů a papírů je třeba vyřídit, je právě kontejnerový dům zajímavou alternativou. O něčem podobném je pak mobilní dům, běžně nazývaný po německém vzoru také jako mobilheim.

Také čtete:  Stavební a technické aspekty kontejnerového bydlení

Také nemusí jít s cenou nad milion, spíše se budete pohybovat v řádu statisíců, a to i za „novostavbu“.

Houseboat je také jedním z řešení, dáte za něj opět sumu pod milion, pokud budete trochu nápadití a jde i o moderní způsob, jak být nablízku přírodě a nedělat žádné kompromisy v ohledu komfortu.

Houseboaty levné bydlení
Mohli byste bydlet v houseboatu?

Mezi levné alternativní domy lze zařadit i jurtu, ale ta je podle některých už spíše pro dobrodruhy. Nabízí nicméně pohodlí.

Dotace na vaše nové bydlení

Spousta možností levného bydlení, které tady popisujeme, lze mít vedeno jako trvalé bydliště. A to už je jednou z podmínek pro získání příspěvku, přesněji dotace ze státu, a to hlavně z programu Zelená úsporám.

Také čtete:  Top 5 levných a ekologických druhů bydlení

Když se na to podíváme blíže, mohli byste se poohlížet po dotacích třeba na fotovoltaiku, na dešťovku, na stavbu pasivního domu, novostavby, tepelná čerpadla, rekonstrukce, apod.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *