Montované domky

Montované domy do 500 000 Kč: Složte si dům ze stavebnic

A ať už hledáte montované domy do 500 000 Kč nebo do milionu, myslíme si, že se do těchto cen můžete spolehlivě vlézt.

Montované domy jsou už dnes česká klasika. Připomenou vám romantiku starších staveb a nabídne přitom moderní možnosti se vším všudy. Zadost je učiněno i ekologii a nemusíme se bát, poskytovaná záruka je obvykle na dvě generace.

Montované domy patří v rodině dřevostaveb k premiantům, bonusem pak jsou velmi nízké náklady spojené s vytápěním takového objektu. Díky tomu, že stavba sestává ze „sendvičových panelů“, jde o bleskovou záležitost.

Bydlet můžete od začátku prvních prací už za několik týdnů a v případě těch nejmenších modelů může jít dokonce o ještě kratší dobu, když půjde vše podle původního plánu. A stavební firmy vám nabídnou desítky předloh, takže se můžete inspirovat.

Základová deska na montované domy je hotová, na nic nečekejte

Levné montované bydlení
Montované domy do 500 000

Dva nebo tři měsíce poté, co se začne s výstavbou, stačí, když je vyřešená pracná otázka zvaná základová deska a už nemusíte řešit nic extrémně složitého – zděná stavba má totiž mnohem více nároků a její příprava od prvních základů až po kolaudaci je otázkou měsíců až let, navíc mohou v polovině této cesty dojít i finance.

Je zde spoustu proměnných, které s montovanými domy řešit zase až tolik nemusíte. Jsou totiž jako stavebnice.

Přesně tak, továrna vám vyrobí kostky, které pak dovezete na stavbu a poskládáte do sebe, rychlejší a ekonomičtější varianta už v dnešní době není. Tahač a jeřáb, to jsou dva pomocníci, bez nichž se v tomto případě neobejdete. Jistě se ale nemusíte obávat krátkodobé životnosti, pokud je dřevo vhodně ošetřené, může jít o stavbu na několik generací, která rozhodně nebude za pár let na odpis.

Také čtete:  Klady a zápory montovaných domů

Nízké náklady na vytápění, alespoň relativně? To je pro montované domy velké a často zmiňované plus.

Která regulérní banka vám půjčí přímo na alternativní bydlení? Dnes už to jde. Přečtěte si více na webu v odkazu níže.

Levné montované domy do 500 000 a jejich obvyklý materiál

Máte hodně široké mantinely, zejména, pokud jde o konstrukci vlastních montovaných domů. Vybírat si lze z několika různých materiálů, každý pak samozřejmě má také své plus a mínus.

Ocel je možná oblíbená v cizině, ale u nás ještě tolik ne. A co betonové panely?

Betonové montované domy

Betonové montované domy skládající se z panelů (mluvíme o lehčeném betonu) nabídnou i poměrně zajímavou izolaci.

A vůbec nejoblíbenější česká varianta?

Jistě, jsou to vlastně montované dřevostavby, právě ty, které se hodí na různorodý terén, a navíc příjemně ladí s přírodou. Bonusem je životnost, ale i zvýšená ochrana proti požáru – nejde o žádný dřevěný domek jako za rakouského mocnářství, jenž by bohužel shořel jako slaměný vích. O sto let později je zabezpečení někde jinde, stejně jako tvorba materiálů.

Také čtete:  Půjčka na bydlení bez zástavy na 500 000Kč
Montované bydlení v roce 2021 a 2022
Líbilo by se vám tzv. „montované bydlení?“

Montované domy nabídnou i poměrně snadnou údržbu, takže neplatí, že kolem svého stavení musíte být v neustálé permanenci, jak tvrdí nejedno přísloví staršího data výroby. A provoz, respektive vytápění, nestojí tolik, co u jiných staveb. Z dlouhodobého hlediska tedy platí, že dost možná ušetříte nemalé peníze. Vždyť, ruku na srdce, kolik stojí vytopit v zimě běžný dvoupatrový domek, jenž je postaven klasickou cestou, tedy z cihel a malty? Otázka zděné versus montované je ale nepoměrně složitější.

Důraz na ekologii, ale také jasně dané výdaje

Více práce, znáte to. U montovaných domů je ale dodržení rozpočtu na stavbu, jenž byl původně schválen, takřka sázkou na jistotu – staví se kratší dobu, materiály a paliva společně s cenou práce obvykle nestihnou zdražit. Ekologická stránka určitě potěší, žít uvnitř dřevěného domu je zkrátka pro milovníky přírody radost. Zvuková izolace ale možná nebude podle očekávání, obvodová konstrukce je poměrně tenká, tedy minimálně pak v porovnání se zděnou stavbou.

Problémem také je, že ačkoliv se dům v zimním období zahřeje poměrně rychle, stejně tak rychle ochladne, když nebude přísun tepla dostatečný, či se dokonce vypne.

Také čtete:  Projekty domů: Od Bungalovů po Domů s Garáží

A v létě vám možná bude občas i trochu horko. Nebo budete radši někde venku?

Montované domy do 500 000 bez stavebního povolení

Otázka zní, můžu si postavit montovaný dům bez stavebního povolení? Právo je dané (a hlavně komplikované) a jasně určuje, které stavby potřebují mít stavební povolení a které ne. Které jej mít nemusí? Je to:

stavba do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 m výšky s jedním nadzemním podlažím, podsklepená nejvýše do hloubky 3 m na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci, která souvisí nebo podmiňuje bydlení nebo rodinnou rekreaci

Zároveň: … je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m, plocha části pozemku schopného vsakovat dešťové vody po jejím umístění bude nejméně 50% z celkové plochy pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci.

Tak co, myslíte, že se s vaším montovaným domem vejdete do 500 000 Kč?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *