Obytné vozy/ karavany/ dodávky: Alternativní bydlení

Obytné vozy jsou speciálně upravená auta nebo dodávky, která jsou vybavena kuchyňským koutem, ložnicí a sociálním zařízením, takže mohou poskytnout pohodlí a soukromí podobné tomu, co nabízejí obytné přívěsy nebo karavany. Obytné vozy jsou oblíbené pro cestování a kempování, a to jak u nás, tak i v zahraničí.

V České republice jsou obytné vozy poměrně populární, přestože nejsou tak rozšířené jako v některých jiných zemích. Můžete je vidět na silnicích a v kempech po celé zemi. Obytné vozy jsou obvykle vybaveny kuchyňským koutem s dřezem, lednicí a vařičem, stejně jako s pohovkou nebo lůžkem, stolkem a židlemi. Některé modely také mají koupelnu se sprchou a WC.

Také čtete:  Levné karavany z Německa + Jaké to je bydlet v karavanu?

Kde si obytné vozy je můžete zapůjčit?

Obytné vozy lze zakoupit nebo půjčit od různých prodejců nebo půjčoven. Můžete je také zapůjčit od soukromníků přes různé internetové platformy. Několik velkých mezinárodních společností, jako je například Europcar nebo Enterprise, také nabízí obytné vozy k půjčení.

A to důležitější, kde se s nimi smí parkovat?

Obytné vozy lze obvykle parkovat na veřejných parkovištích, stejně jako v kempech nebo na speciálních obytných zónách. Některé města však mohou mít omezení nebo zákazy parkování pro obytné vozy, takže je důležité zkontrolovat místní pravidla a omezení před cestou. Obytné vozy také vyžadují speciální pojištění, takže je důležité mít na paměti při plánování vaší cesty.

Také čtete:  Život v karavanu: Bydlení na cestách

Pro kempování s karavanem po Česku se podívejte třeba na TOP 10 nej kempů🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *