Skandinávské bydlení

Skandinávský styl bydlení pro milovníky elegance, jednoduchosti a praktičnosti

Skandinávský styl bydlení pro milovníky elegance,
jednoduchosti a praktičnosti.

Základní charakteristika

V tomto stylu bydlení převládají především čisté linie, přírodní druhy materiálů a světlé barevné tóny. Toto ladění dodává jakémukoli pokoji optimistický vzhled, pohodu a pohodlí.

Materiály skandinávského stylu

Mezi nejčastějšími přírodními materiály se uplatňuje dřevo světlých tónů – především buk nebo jasan. Co se textilií týká, nejčastěji se setkáme s vlnou, kůží nebo lnem. To vše pak skvěle doplní
sklo.

Vzhled interiéru

Celkový design skandinávského stylu je minimalistický, multifunkční a flexibilní, s tradičními vzory a jemnými, neutrálními barvami. Prostor působí velmi vzdušně a nabízí dostatek světla.

Také čtete:  Finské domy

Přírodní ráz dokresluje množství rostlin umístěných v závěsných květináčích, na podlaze a zdech.

Svým vzhledem obstojí i pro moderní obytné prostory a to díky funkčnosti a minimalistické estetice, která se stává stále častěji vyhledávaným způsobem bydlení.

Typická bílá, žlutá nebo šedá barva

Zdání sněhových plání, typických pro skandinávskou oblast, navozuje především bílá barva. Ta by však působila velmi sterilním dojmem, proto ji často doplňují barvy další. Patří mezi ně světle žlutá, šedá, barevné odstíny dřeva, jemná modrá nebo tyrkysová. Barevného kontrastu pak docílíme sytějšími odstíny, které můžeme použít pro menší plochy nebo některé dekorace.

Také čtete:  Skandinávské domy

Masivní nábytek

Pro skandinávský styl je charakteristický poctivý a minimalistický nábytek vyrobený z masivu.

Typické jsou pro něj čisté linie. Dřevo se používá nejen pro výrobu skříní, ale také stolů, pohovek a židlí. Dřevěné povrchy pak doplní přírodní textilie – přehozy z kůže nebo lnu. Chybět nesmí ani polštáře a deky, do kterých se můžeme kdykoli zachumlat.

Mezi nejběžnější dřeva pro jeho výrobu patří borovice, buk nebo jasan. To jsou stromy, které se v severských zemích vyskytují velmi často.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *