Levné a ekologické bydlení

Top 5 levných a ekologických druhů bydlení

Chtěli byste mít už konečně své vlastní bydlení, ale nemáte dostatek peněz nebo vám banka schválila nízkou hypotéku? Ceny nemovitostí se každým rokem zvyšují. Proto byste si měli hledat levnější varianty, abyste si splnili svůj sen.

V tomto případě platí levnější je ekologičtější. Navíc, na výstavbu nízkoenergetických domů můžete požádat o příspěvek od státu.  

Montovaný dům

Dodací doba montovaného domu závisí na složitosti stavby, ale většinou je to přibližně 3 měsíce. Pokud stále váháte možná vás přesvědčí fakt, že tyto typy nízkoenergetických domů jsou 2-3 násobně levnější než klasické zděné domy. Výhodou je, že na klasický zděný dům se vztahuje 15 letá záruka a na montovaný dům máte energetický certifikát většinou zdarma. 

Také čtete:  Jurta k bydlení aneb bydlení v kruhu

Dřevodům

Dřevodům není roubenka. Opak je pravdou. Může vypadat, jako vy budete chtít. Jeho výhodou je krátký čas na postavení. Nastěhovat se do něj můžete už za 2 až 3 týdny. Jakož i montovaný dům, tak i dřevodům je ekologický. Díky tepelněizolačním materiálem udržuje teplo ještě více než klasický zděný dům.

Mobilní dům

Výhodou mobilního domu je fakt, že si ho můžete postavit bez stavebního povolení kdekoli chcete. Samozřejmě, že jeho přistavení musí odsouhlasit majitel pozemku, ale většinou jste to vy sami. Mobilní domy jsou nezávislé energetické stavby v stylu, který si vy zvolíte. Ať už se vám líbí moderní, vysokohorský, rustikální nebo přímořský styl. 

Také čtete:  Alternativní bydlení jako trend dnešní doby

Kontejner

Ne ne, není to, jak to zní. Tento styl bydlení šetří nejen životní prostředí, ale i vaše finance. Jeho vysoké tepelněizolační vlastnosti, skvělá cena a doba výstavby z něj dělají skvělý celoroční dům pro ty, kteří se potřebují nutně přestěhovat. Další výhodou těchto domů je jejich moderní vzhled pŕipomínající montovaný nebo klasický zděný dům.

Pasivní dům

Pokud jste nároční a hledáte ještě šetrnější alternativu jako ekologický dům, tak vás určitě zaujme tzv. pasivní dům. Tyto druhy domů jsou velmi oblíbené a vypadají jako zděný rodinný dům. V porovnání s ostatními druhy domů, však pasivní dům nepotřebuje klasické vytápění nebo klima.    

Také čtete:  Možnosti použití kontejnerů jako bydlení: Kontejnerové domy, byty, chaty, hotely a další formy kontejnerového bydlení

Všechny tyto druhy domů se dají ještě vylepšit, například namontováním fotovoltaických systémů, přiměřeným větráním nebo vytápěním nebo systémů s rekuperací. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *