Bydlení ve vietnamu

Cestování do Vietnamu 2024: Jak by se vám zde bydlelo?

Bydlení v největších vietnamských městech jako je Hanoj nebo Ho Či Minovo město není zrovna nejlevnější záležitostí a má svá úskalí. Největším z nich je kromě ceny také přelidněnost.

Dáte přednost klidnému předměstí nebo typickému Vietnamu?

Expati z celého světa, kteří pracují převážně v průmyslových zónách, jen velmi těžko hledají bydlení na slušné úrovni v klidných částech města. Mnoho z nich proto preferuje byty v rezidenčních čtvrtích na předměstích výměnou za časově velmi náročné dojíždění do práce. Předměstí nabízejí především veřejnou zeleň, kterou byste v centru města hledali hodně obtížně. Výhodou rezidenční čtvrti jsou také blízké školky i mezinárodní školy. Nájemné rodinného bytu v takové oblasti vás vyjde minimálně na 55 000 korun měsíčně. To určitě není málo.

Pokud ale vyloženě prahnete po Vietnamu se vším, co k němu patří, shánějte byt v centru města. Chaos a mnoho lidí, všudypřítomné motocykly a kola, typická vůně pouličních stánků s jídlem, to vše vás uchvátí třeba v Hanoji. Byt s jedním pokojem si v centru můžete pronajmout již od 8 000 korun, větší pak okolo 16 000 Kč. Vietnam je poměrně bezpečná země, ale stejně jako jinde na světě se ve velkých městech snadno stanete obětí krádeže nebo jiných drobných trestních činů. Zloději na motorkách vás tak mohou nemile překvapit.

Také čtete:  Cestování do Španělska 2024: Jak by se vám zde bydlelo?

Cena bytu záleží také na tom, zda si pronajmete byt s obsluhou, kdy v nájemné zahrnuje již také poplatky za televizi internet, úklid. Často mají tyto apartmánové byty také přístup do bazénu nebo do fitness centra. Podobně jako třeba v Itálii i ve Vietnamu najdete kondominia, ve kterých byty pronajímají soukromníci. Zatímco apartmánové byty s obsluhou mají většinou stejný ráz a podobné vybavení nábytkem, byty v kondominiu jsou každý jinak zařízený.

Pokud se rozhodnete řešit bydlení koupí domu nebo bytu, máte celkem štěstí, že už si nyní jako cizinec nemovitost pořídit můžete. Až do roku 2015 tomu tak nebylo. Nyní stačí, když vstoupíte do Vietnamu legálně s platným vízem.

Také čtete:  Bydlení v Albánii: Praktický průvodce pro cestovatele

Stavby ve Vietnamu ovlivnila řada kultur

Tradiční vietnamské domy lidé stavěli na zvýšené dřevěné konstrukci s kůly, strmou střechou pokrytou taškami, typický byl také lichý počet místností. počet místností. Každá dynastie žijící ve Vietnamu s sebou vložila do stávající architektury nové prvky. Buddhismus například přinesl pagody, složité reliéfy a motivy.

Vietnamské stavby tak dekorovaly kulaté sochy, zábradlí, ozdobné střechy. Dynastie Tran ve 13. století pro změnu stavěla ohraničené a složité budovy, součástí chrám byly zahrady a místa k uctívání. Francouzská kolonizace velmi ovlivnila především velká města jako je právě zmiňovaná Hanoj, typické jsou zde především novogotické prvky a žlutá barva.

Také čtete:  Bydlení v Alžírsku: Ceny, lokalita a zajímavosti

Vietnam není jen městem historie, ale najdete tu také mnoho moderních staveb a mrakodrapů, které určitě stojí za vidění.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *