Bydlení v bunkru

Napadlo by vás bydlet v bunkru? Stát je nabízí v aukci

Co s nevyužitým bunkrem? Můžete tam udělat nějakou výstavu, nebo galerii. Ale že by tam někdo bydlel?

Dobrá, minimálně pro společenské sešlosti nebo letní párty a následný nocleh v bunkru nemusel být k zahození.

Bunkry Česká republika prodává zde: http://www.onnm.army.cz/index.php?id=21&zobr=nab, kde najdete jak fotografie bunkrů, koncepty kupních smluv, tak i informace o všech nabízených objektech, podmínky prodeje, termíny pro podání přihlášek a složení požadované kauce, termíny prohlídek a povinný formulář „Prohlášení zájemce o koupi“.

Pokud tam nic aktuálního nebude, tak vyčkejte. Bunkrů, které nikdo nechce je dostatek, a zanedlouho se tam opět nějaká aukce zobrazí.

Také čtete:  Bydlení v nebytovém prostoru: Alternativa k tradičnímu bydlení

Zajímavost: Nedávno se prodával známý „řopík“ (což je vlastně označení pro obrannou pevnost) Severně ve vzdálenosti 300 až 400 metrů od pevnosti leží také sruby „Krajní“, „Lesík“ a „Svah“, všechny objekty jsou součástí Staroměstského pevnostního okruhu.

Na bunkr, který je bez inženýrských sítí, byla na základně znaleckého posudku stanovena minimální kupní cena 37 tisíc korun. Nicméně, je to jen aukce, a je to „jen“ bunkr, který čeká na další zvelebování. Buďto tedy do původní podoby, tak jak vypadal v době jeho užívání, anebo jak jsme psali výše, do takové podoby, ve které byste mohli klidně i bydlet. (Na zemi, ale i v Česku však takové lidi najdete).

V USA je prodej bunkrů jako nemovitost celkem běžná záležitost. Jeden pár se dokonce živil celý svůj život prodejem těmto objektů. Jak říkají, některé objekty jsou přetvořeny tak, aby zde žila celá rodina, zatímco jiné zůstávají v původním stavu (bez munice a zbraní 🙂 a slouží k prohlídkám.

Také čtete:  Netradiční ubytování: spánek v letadle, jurtě nebo domečku na stromě

Hledáte tedy něco, co je spíše bunkr, než dům?

Další firma, také z USA, nabízí bunkry, které slouží jako jakýsi objekt pro dlouhodobé přežití v případě větších katastrof jako jsou super vulkány, anarchie nebo útok biologickými, či chemickými zbraněmi. Bunkry mají jak menší rozměry, tak se do nich můžou vlézt i celé komunity lidí, s možností dalšího rozšiřování plochy.

Tzv. bunkering neboli přespání v bunkru si můžete vyzkoušet i na pár dní, a to díky této stránce: Bunkering.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *